عصرآنلاین

نصب BBR در لینوکس

نصب bbr شاید روش های متفاوتی داشته باشد که با ساده ترین روش آن در خدمت شما هستیم
BBR یک فناوری کنترل ازدحام TCP است که توسط جامعه Google توسعه یافته است. در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه قرار دارد، اما آینده‌ی روشنی دارد. BBR در آخرین نسخه‌ی هسته‌ی لینوکس یکپارچه شده است.

برای درک بهتر، می‌توانیم ترافیک TCP را به ترافیک روی جاده تشبیه کنیم و تونل‌های انتقال TCP را به بزرگراه‌ها. در انتقال ترافیک TCP اصلی، یک چهارراه وجود دارد که ترافیک زیادی دارد، اما چراغ‌های راهنمایی و پلیس ترافیکی وجود ندارد، که باعث می‌شود همه به سمت راست فشار آورده شوند و ترافیکی ایجاد شود. فناوری‌های کنترل جریان TCP مانند BBR و Sharp speed مانند چراغ‌های راهنمایی و پلیس ترافیکی هستند که در چهارراه‌های بدون مدیریت، به طور منطقی ترافیک را هدایت می‌کنند تا استفاده حداکثری از ترافیک را تضمین کنند.

پیش نیاز برای نصب BBR، نیاز به یک سرور با حداقل 128 مگابایت حافظه رم و سیستم‌عامل‌های CentOS، Debian یا Ubuntu دارید.

در مورد این اسکریپت:
اسکریپت در VPS روی Vultr آزمایش شده است. اگر اسکریپت حالت مجازی VPS را به عنوان OpenVZ تشخیص دهد، یک خطا را نمایش می‌دهد و خودکار نصب را متوقف می‌کند.

چگونه استفاده کنیم:
با ورود به سیستم به عنوان کاربر ریشه، دستور زیر را اجرا کنید:

wget -N --no-check-certificate https://github.com/teddysun/across/raw/master/bbr.sh && chmod +x bbr.sh && bash bbr.sh

پس از اتمام نصب، اسکریپت شما را متقاعد به راه‌اندازی مجدد VPS می‌کند. با ورود مجدد به VPS، می‌توانید بررسی کنید که آیا هسته‌ی آخرین نسخه با موفقیت نصب شده است و TCP BBR فعال است یا خیر.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها